Карате. Збірна Одеської області завоювала 11 золотих медалей на чемпіонаті України

Збірна Одеської області завоювала 42 медалі, з яких 11 золотих, на чемпіонаті України, який відбувся в Харкові 10-11 жовтня. Одесити посіла 2-е місце в командному заліку, поступившись однією вищою нагородою збірній Львівської області.ПІДСУМКИУ збірної Одеської області також 12 срібних та 19 бронзових медалей, у львів’ян ще 6 срібних та 12 бронзових (всього 28).

Змагання проходили в ката і куміте в чотирьох вікових категоріях: «кадети», «юніори», «молодь» та «дорослі».

ЧЕМПІОНИ

Чемпіонами України 2020 року стали: в ката – серед кадетів(14-15 років) Віталій МЕТЕЛЕНКО та Катерина КРАВЧЕНКО, серед молоді Галина ЗАПОРОЖЧЕНКО (у всіх тренер — Олександр ТОНКОШКУР), серед жінок – Крістіна ВЄНІК (тренер – Олексій КОХАНЕЦЬ, Олексій КОНОВАЛОВ), серед юніорів — Ярослав ФЕДОРОВ із Чорноморська (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) і Ксенія ЯКУБЧАК (тренер — Юлія ЧАБАНОВА), в куміте – серед жінок в категорії «+68» Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ), серед кадетів в категорії «до 70 кг» Станіслав НІКУЛІН (тренери – Дмитро, Ігор та Олександр НЕГАТУРОВИ), серед юніорів в категорії «-68 кг» Костянтин ВЕЛІКСАР, в категорії «-61 кг» – Давид ЯНОВСЬКИЙ (у обох тренер – Денис КРИЛОВСЬКИЙ), в категорії «-53 кг» – Аріадна ПАНЧУК (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ).

Харків. Чемпіонат України-2020. 11 жовтня. П’єдестал в категорії «-68 кг»: на 1-му місці — Анастасія СТЕПАШКО, на 3-му — Олена ПАВЛОВСЬКА

UkrChamp 2020 14 1

Чемпіонка України-2020 серед юніорів Ксенія ЯКУБЧАК та ії тренер Юлія ЧАБАНОВA

UkrChamp 2020 11

Чемпіон України-2020 серед юніорів Ярослав ФЕДОРОВ та його тренер Олександр ТОНКОШКУР

АНЖЕЛІКА ТЕРЛЮГА

Вперше за довгий час участь в чемпіонаті України взяла володарка олімпійської ліцензії Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ). Але у фіналі змагань у категорії «-55 кг» вона поступилася іншій представниці збірної України – Діані Шостак зі Львову (1:4). Також вона завоювала срібло у складі збірної Одеської області в командному куміте з Оленою ПАВЛОВСЬКОЮ та Юлією ПАЛАШЕВСЬКОЮ.

Нагадаємо, що для Анжеліки це перший турнір після того, як вона виступили на етапі Прем’єр-ліги в Зальцбурзі 28 лютого-1 березня. Після цього, у зв’язку з пандемією коронавірусу, міжнародний сезон був поставлений на паузу, яка триває й досі.

МУЛЬТІМЕДАЛІСТИ

Найбільшу кількість медалей на чемпіонаті України-2020 в збірній Одеській області – по три – завоювали Олена ПАВЛОВСЬКА (тренер – Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ), яка до нагороди в командному куміте додала дві «бронзи» в особистому – серед юніорів («+59 кг») та серед жінок («+68»), та Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (тренери – Дмитро НЕГАТУРОВ, Сергій ПАЛАШЕВСЬКИЙ), яка стала срібною призеркою серед молоді та бронзовою – серед жінок (в категорії «-50 кг»).

UkrChamp 2020 25

Харків. Чемпіонат України-2020. 11 жовтня. На 3-му місці в категорії «-68 кг» серед жінок Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (перша справа)

ЦІКАВИЙ ФАКТ

В категорії «-68 кг» серед юніорів всі чотири спортсмени на п’єдесталі представляли Одеську область: поруч з Костянтином ВЕЛИКСАРЕМ розташувалися: ще один вихованець Дениса КРИЛОВСЬКОГО — Гліб КАРНАУХ, який став срібним призером, а також Євген ПРІВАЛОВ та Ерік РАГОЗЕНКО, які займаються під керівництвом Анатолія ПЕТРОСЮКА.